O mně

Jiøí Kùs - Asociace nanotechnologického prùmyslu ÈR

Jmenuji se Jiří Kůs a pokouším se v České republice o propagaci nanotechnologií a konceptu Třetí průmyslové revoluce amerického ekonoma Jeremy Rifkina. V životě se řídím intuicí, hledám souvislosti a dobrý tvar. Jsem technik s humanitním přesahem, moje dcera o mně tvrdí, že jsem vizionář a idealista. Píšu občas básně a mám rockovou kytaru opřenou u počítače.

Vystudoval jsem průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Přes 20 let jsem působil v oboru průmyslové automatizace jako obchodní ředitel česko-italské společnosti. Jsem spoluzakladatelem firmy nanoSPACE a předsedou Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž vznik jsem inicioval. Ve svých vizích vidím svět, kde energie přestala být zajímavou komoditou, po ulicích jezdí autonomní elektromobily a zdraví člověka hlídají nanosenzory.

Jsem CEO ve společnosti  nanoSPACE, která je jedinou firmou na světě vyrábějící protiroztočové lůžkoviny a hračky z nanotkaniny. NanoSPACE je součástí projektu Česko je nano, který pořádá Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jejíž jsem předsedou.

Jsem pyšný na své děti, Jirku a Lucku, věřím mladé generaci, že bude měnit svět a lidskou společnost tak, abychom na planetě žili ve větší pokoře a souladu s jejím ekosystémem.

 

Napsat komentář

Copyright © 2021 Jiří Kůs